ÇelebiVan

2008 yılında İstanbul’a geldiğimde, yapacak fazla bir şey bulamadığımdan sevgili arkadaşım Mustafa Eraslan ile VW Bus kamplarına gitmeye başladım.

O zamanlar bir karavanım ya da bir VW Bus’um olmadığı için yanımda Selman’ın emanet çadırı, arabada tencere tava tabak çanak, her seferinde bagaj doldur, etrafa saçıl, dönüşte hepsini arabaya yerleştir, çadırı topla, İstanbul’a döndüğünde yine bu kadar eşyayı eve çıkar çok zahmetli şeyler olsa da uzun yıllar Ankara’da yaşayıp böyle ortamlar görmeyince bu kamp hayatı bana çok eğlenceli gelmişti.

Daha sonraları, şu anki biricik eşim, kızım İpek’in annesi olan Nalan ile tanıştım, onu da Mayıs 2010 VW Bus Geleneksel Sapanca Kampı’na götürdüm.

Uzunca bir malzeme listesini 15 gün önceden hazırlamaya başlamıştık, uçurtmaya kadar arabamıza doldurup Sapanca’daki kamp alanına yerleştik. Cumartesi hava ve ortam şahaneydi, ancak aynı akşam bastıran yağmur sebebiyle Pazar sabah bırakın kahvaltı etmeyi, çadırdan çıkmak dahi mümkün olmadı. Her yer su ve çamur içinde, ve hala yağan yağmur sebebiyle kampımız son derece keyifsiz bir hal almıştı.

Biz toplanmaya başladık, ve farkettik ki bir çok VW Bus ile gelen kampsever arkadaş, o küçücük karavanlarının içinde, buğulu camların ardında çaylarını yudumluyorlar, yağan yağmura aldırış etmeden.

O gün o manzarayı gördüğümüzde karar verdik; “Bir gün karavanımız olmalı”.

Önce ev aldık, 2011’de evlendik, ve 2015’te bir karavanımız oldu.

Bu sitede karavanımız var, biz varız, ipek var, ve sizler varsınız.

Hayat karavanla güzel, ama arkadaşlarla çok daha güzel.

 

fb.com/kivco

 twitter.com/kivco

 instagram.com/kivco

 

5 thoughts on “ÇelebiVan

 • Barbaros (aka barbha) 16 Mart 2016 at 11:43 am

  Sevgili Kıvanç,

  Siteni bugün facebook linkinden gördüm. Benim yıllardır yapmak istediğim şeyi yapmışsın, blog işini hiç beceremedim. İnternetin derinliklerinde bir iki seyahat blogum halen durur ikişer yazı ile.

  Karavan benim de orta vadeli planım. Umarım bir gün bir kamp yerinde kesişiriz.

  Sevgiler.

 • Mustafa Yetim 9 Ağustos 2016 at 4:35 pm

  Sevgili Kıvanç: siteni yeni fark ettim oldukça beğendim.Hayırlı olsun diyorum zevkle takipteyiz selamlar…

 • şenol özler 23 Ağustos 2016 at 12:01 pm

  Merhabalar bir karavan cı adayı olarak sitenizi yeni görme şansım oldu çok güzel paylaşımlarınız var özellikle bu işe yeni başlayacaklara ve mevcut karavancılara müthiş kılavuz olacak paylaşımlarınız var.Karavan edinme konusunda benimde çok kafam karışık bu konuda belli bir para bağlayacağımız için paramızın boşa gideceğinden veya art niyetli insanların tuzağına düşmekten çekindiğimiz için temkinli bir şekilde araştırmalarımıza devam ediyoruz.Bakalım hayırlısı olur inşaallah bence en iyi yol bu işi yapanlar ile birlikte hareket edip fikir almak diye düşünüyorum çünkü piyasa çok karışık kimin ne dediği belli değil sizlere selamlar iyi gezmeler mutluluklar diliyorum

 • umutcan 14 Kasım 2016 at 10:07 pm

  Bende 20 yasindayim ve karavani cok istiyorum ama aklimda sorular var 😀 bunlari ogrenmem lazim 😀 ayrica siteniz cok güzel olmus :) mutluluklar dilerim :))

 • levent gülcan 24 Mart 2017 at 11:35 am

  çok güzel bir site olmuş.elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.